Woda stanowi główny składnik organizmu człowieka, szacuje się, że wynosi aż 70%!
Dodatkowo jej spożywanie ma zbawienny wpływ na organizm, a także może przyczyniać się do zapobiegania powstawaniu wielu schorzeń i minimalizowanie już obecnych. Duża ilość spożywanej wody pomaga w zmniejszeniu dolegliwości bólowych głowy, wspomaga leczenie zaparć, zmniejsza ryzyko chorób serca czy tych związanych z nerkami.
Sekret tkwi w piciu wody tuż po porannym przebudzeniu.
Zaleca się picie tego płynu minimum czterokrotnie w ciągu dnia w ilości 160 ml, z małymi odstępami czasowymi, po których nie należy spożywać niczego dodatkowo przez około 45 minut. Pierwszą dawkę powinno przyjąć się tuż po wstaniu z łóżka.
Po upływie wyznaczonego czasu (to znaczy około 40/45 minut) można skonsumować pierwszy posiłek. Systematycznie zaleca się zwiększanie dawki spożywanej wody, każdego dnia dodając o jedną szklankę więcej, co pozwoli na zwiększenie odporności i lepszą kondycję organizmu.
Istnieją choroby, dla których wyliczono czas, przez jaki powinny pić zwiększoną ilość wody:
- dolegliwości związane z układem pokarmowym: 10 dni
- choroby nadciśnienia: miesiąc
- występowanie zaparć: 10 dni
- gruźlica: 3 miesiące
Korzyści z regularnego picia wody:
- lepsze trawienie: woda wspomaga procesy trawienne oraz dostarcza składniki odżywcze, niezbędne dla prawidłowej pracy organizmu człowieka
- oczyszczenie organizmu: pomaga w usuwaniu toksycznych substancji z organizmu i produktów przemian materii.
- poprawa stanu skóry, włosów i paznokci
- lepsza kondycja fizyczna: woda znacznie zwiększa możliwości mięśni i ich działanie, a także nawadnia organizm, dotleniając go.
- zmniejsza odczuwanie zmęczenia: odpowiednie nawodnienie organizmu, jakie daje woda zapewnia właściwe dotlenienie tkanek mózgowych, co poprawia pracę mózgu i zmniejsza zmęczenie.